KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14752012
nr 1475 2012
Dorothy Ruhne-Sempinski
(1908-1973), Sverige
Oljemålning, Landskap. Monogramsignerad. Olja på pannå, 31x39cm, yttermått inklusive ram: 51x60cm
Dorothy Ruhne-Sempinski, svensk målare född 1908 i New York, död 1973.
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
måndag 20 juni 2022
kl 20:19:18
100 kr
150 kr
250 kr
20 jun
Kvinnliga Konstnärer
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer
Dorothy Ruhne-Sempinski
Läs mer om Dorothy Ruhne-Sempinski